Archiwum lipiec 2015


lip 09 2015 Jak dostarczać wapń dla bydła w codziennej...
Komentarze: 0

Hodowcy muszą dopełnić wszelkich starań, aby ich zwierzęta otrzymywały posiłki bogate we wszystkie niezbędne składniki, powinni oni wybrać dodatki do pasz, które będą spełniać wymagania zwierząt i uniknąć nadużyć, które zmniejszają zyski płynące z hodowli bydła i doprowadzają do niepotrzebnego wydalania nadmiarów składników mineralnych.

Minerały niezbędne do żywienia bydła są klasyfikowane jako makroelementy lub mikrominerały, w zależności od tego, czy znajdują się na poziomie większym lub mniejszym niż 100 części na milion (ppm) w organizmie zwierzęcia. Makroelementy wymagane przez bydło hodowane na cele produkcji mięsa, to: wapń, magnez, fosfor, potas, sód, chlor i siarkę. Wapń dla bydła (http://profilaktyka-fermy.pl/aktualnosc/zadbac-o-zdrowie-zwierzat) jest o tyle istotnym makroelementem, iż występuje w mleku i jest konieczne do jego produkcji. Oprócz Istnieje makroelementów znanych jest 10 mikrominerałów wymaganych dla bydła mięsnego. Siedem z 10 mikroelementów, to żelazo, mangan, miedź, cynk, selen, kobalt i jod, w przypadku których bydło ma ustalone wymagania co do dawki. Pozostałe mikrominerały, to chrom, molibden i nikiel, które nie mają ustalonych wymagań ilościowych i nie są dodawane do mieszanek pokarmowych dla bydła. Pozostałe makroelementy i mikroelementy są dostępne w suplementach dla bydła.  

lip 03 2015 Jak uprawiać kapustę
Komentarze: 0

Jeżeli należysz do osób, które mieszkają w chłodniejszych miejscach, warto posadzić kapustę w środku lata. Oto najważniejsze rzeczy, które trzeba wykonać, by z sukcesem uprawiać kapustę. Musisz stosować nawozy, kompost, lekkie osłony. Można kupić młode sadzonki kapusty. Pierwszym krokiem do skutecznego uprawiania kapusty jest przygotowanie gleby w ogrodzie lub na działce. Należy przygotować glebę tak, by była bogata i płodna, co w zasadzie oznacza, że ​​niezbędne jest nawożenie kapusty. Nawóz można wprowadzić w kompost przed przesadzaniem sadzonek. Wystarczy stosować nawozy tylko raz w miesiącu. Choć kapusta dobrze rośnie tam, gdzie jest cieplej, należy posadzić ją w około 50% cieniu. Możesz też specjalnie stworzyć lekko zacienione miejsce, by osiągnąć ten efekt. Ważne jest, aby pamiętać o tym, jak dbać o kapustę. Najpierw należy przeszczepić młode sadzonki kapusty w celu uzyskania prawdziwych liści nad ziemią. Należy pamiętać, aby przesadzić je w takich sposób, aby gleba przykrywała całość korzeni.